B1 PRELIMINARY (PET)

B1 PRELIMINARY (PET) egzamin
Dla dorosłych

B1 PRELIMINARY (PET)

Opis i format egzaminu Bezpłatne materiały przygotowywujące do egzaminu

Egzamin Cambridge English: Preliminary znany jest także pod nazwą Preliminary English Test (PET). Pokazuje, że kandydat potrafi posługiwać się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Daje także podstawy pod zdobywanie kolejnych kwalifikacji językowych, zdawanych z myślą o studiach lub pracy. Dostępny jest także w wersji tematycznie dostosowanej do zainteresowań młodzieży szkolnej – PET for Schools.

Dlaczego warto zdać egzamin językowy B1 PRELIMINARY (PET)?

Dorośli zyskują większą pewność siebie i płynność podczas mówienia po angielsku w najprostszych sytuacjach oraz zaczynają logicznie argumentować swoje wypowiedzi jak również czytać ze zrozumieniem bardziej skomplikowane treści. Z kolei egzamin PET For Schools obejmuje tematykę bliższą dzieciom, aczkolwiek najważniejszą zaletą jest tutaj oswojenie najmłodszych z językiem angielskim i wprowadzenie ich na wyższy poziom umiejętności. Egzaminy PET są uznawane przez wiele instytucji, uczelni lub szkół czy firm zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Dla kogo egzamin językowy B1 PRELIMINARY (PET)?

W formie ogólnej egzamin jest przeprowadzany dla osób dorosłych i studentów, którzy chcą podnieść swoje kompetencje. W ECJ Summit dostępna jest także wersja kursu egzaminacyjnego For Schools dla dzieci w wieku 12-16 lat. Egzamin porusza tematykę odpowiadającą przedziałowi wiekowemu kursantów, aczkolwiek w obu przypadkach możesz spotkać się z najczęściej spotykanymi sytuacjami z życia codziennego lub w przypadku dorosłych również zawodowego.

 

Europejskie Centrum Językowe Summit jest akredytowanym centrum metody Teddy Eddie, Savvy Ed i Edward's League.

© Copyright 2024 Europejskie Centrum Językowe Summit