Od czego się zaczęło

1997

Jedna z krakowskich kawiarni. Smaczne latte a przy stoliku ja – Agnieszka Pędzimąż (wtedy jeszcze inaczej się nazywałam), moja przyjaciółka Laura White (teraz nazywa się inaczej :)) i jej tata. Siedzimy i wymyślamy logo dla przyszłej szkoły.
Wtedy nie istniały żadne agencje reklamowe a tym bardziej nie było mowy o księdze znaku :) Jednak padło kilka propozycji nazw…..
W pewnej chwili na kawiarnianej serwetce tata Laury narysował kilka krzyżujących się ze sobą linii, przypominających góry. A potem napisał……. Summit.
Jednogłośnie stwierdziliśmy, że to jest TO.
Szkoła w górach, więc Summit – szczyt górski OK, szkoła gromadząca ludzi o jednym celu (prawie jak prezydentów), więc Summit – spotkanie na szczycie OK. A potem jeszcze dopowiedziane polskie znaczenie – Szczyt Możliwości. I tak zostało……

1998

Otwieramy szkołę języka angielskiego. Pierwsze sale, pokój lektorów i sekretariat w jednym. Tylko dwóch nauczycieli...

2002

Przenosimy naszą siedzibę do bardziej komfortowego lokalu. Otwieramy Cafe Internet oraz Księgarnię Językową. Rozszerzyliśmy już naszą ofertę o francuski, niemiecki i włoski. Nazywamy się Szkoła Języków Obcych Summit.

2005

Nabywamy własny budynek. Remontujemy (budynek z 1936r.) i odbieramy wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. Startujemy z językiem hiszpańskim i rosyjskim. Od tego momentu zmieniliśmy nazwę na Europejskie Centrum Językowe Summit.

2006

Otrzymujemy akredytację Centrum Pretesting Egzaminów Cambridge.

2007

Otwieramy filię Europejskiego Centrum Językowego Summit w Mszanie Dolnej.
Przy ECJ Summit w Rabce-Zdroju powstaje Przedszkole Językowe  „Happy Teddy”. Otrzymujemy wpis do placówek niepublicznych w Urzędzie Gminy oraz Kuratorium Oświaty.

2011

Po wieloletnim oczekiwaniu na zgodę, rozbudowujemy nasz budynek. Uzyskujemy częściowy odbiór parteru w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Językowe Happy Teddy z dwoma oddziałami, w tym z zerówką.

2012

Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji testowania Polaków - Wielkim Teście Języka Angielskiego, który ma miejsce podczas otwarcia nowego  Amfiteatru w Rabce-Zdroju.

2016

Wykańczamy piętro szkoły w Rabce-Zdroju i uzyskujemy piękne sale i hol dla naszych Słuchaczy. Ostatecznie odbieramy cały budynek i otrzymujemy wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa PPOŻ i Sanepidu.

Europejskie Centrum Językowe Summit jest akredytowanym centrum metod Teddy Eddie i Savvy Ed.

© Copyright 2021 Europejskie Centrum Językowe Summit